Gydomosiomis savybėmis cinko oksidas garsėja nuo senų senovės ir šiandien yra plačiai naudojamas kosmetikos pramonėje: jo yra apsauginių kremų nuo saulės sudėtyje, įvairių tepalų ir miltelių pavidalu. Dėl savo teigiamų savybių cinko turintys kremai ar tepalai gali palengvinti daugybės odos ligų požymius, taip pat ir atopinio dermatito.
Užtepus ant odos cinko oksidas sudaro apsauginę plėvelę, kuri neleidžia aplinkos dirgikliams jos pasiekti. Taip pat ši medžiaga pasižymi stipriomis antioksidacinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, todėl padeda atstatyti pažeistą odos barjerą ir sumažinti bakterijų kolonizaciją. Cinkas puikiai nuramina paraudusią, sudirgusią ir pažeistą odą, skatina jos atsinaujinimą bei gali padėti greitai ir ilgam nuslopinti niežėjimą. Cinko kremai turi priešuždegiminį poveikį ir neretai, laiku pradėjus tepti išbertas vietas, galima apsieiti be hormoninių vaistų. Kremai su cinku tinka ne tik išsausėjusiems odos plotams tepti, bet ir esant šlapiuojantiems bėrimams, nes suriša drėgmę. Priklausomai nuo tekstūros, jie gali būti tepami II arba III sluoksniu kelis kartus per dieną.
Tai yra nekenksminga medžiaga, kurią gali naudoti ne tik suaugusieji, bet ir vaikai ar nėščios moterys.
Parengta remiantis šaltiniais:
- Gupta M, Mahajan V.K, Mehta K.S and Chauhan P.S. Zinc Therapy in Dermatology: A Review. Dermatology Research and Practice. Volume 2014, 11 pages.