Fototerapija ir atopinis dermatitas

Turbūt daugelis sergančiųjų egzema sutiks, kad šiltuoju laikotarpiu jie jaučiasi geriau nei kitu metų laiku, nes saulės, arba ultravioletiniai, spinduliai ne tik kelia daug gerų emocijų, bet ir mažindami uždegimą labai pagerina jų odos būklę. Tačiau ką daryti atėjus šaltąjam metų periodui, kai saulės spinduliai nebelepina? Išeitis gali būti fototerapija.

Fototerapija – tai specialus gydymas ultravioletiniais spinduliais (UVS). AD gydymui dažniausiai naudojama siaurabangė (311 nm ilgio) UVB fototerapija, kuri pasižymi geru uždegimą mažinančiu poveikiu (mažina paraudimą, bėrimų storį) ir turi mažiau šalutinių reiškinių, palyginus su saulės spinduliais. Fototerapija skiriama atsižvelgiant į išberto kūno plotą:

  • Viso kūno fototerapija – kai išbertas visas kūnas ar kelios jo dalys.
  • Lokali fototerapija – kai bėrimai apima atskiras kūno dalis, pavyzdžiui veidą, plaštakas, galūnių linkius. Kai išberta galvos plaukuotoji dalis – skiriamos specialios UVB šukos.

Paprastai fototerapija rekomenduojama sergantiems vidutinio sunkumo ar sunkiu AD, vyresniems nei 8 m. amžiaus pacientams, kai tepami vaistai neduoda efekto ar jis yra nepakankamas. Tačiau ar reikalinga fototerapija sprendžia TIK GYDYTOJAS, įvertinęs egzemos sunkumo laipsnį, eigą, bėrimų plotą, ligos stadiją ir galimas gydymo kontraindikacijas.

Svarbu nepamiršti, kad UV spinduliais reikia mėgautis atsakingai: dėl UVS poveikio oda paraudonuoja (įdega), greičiau sensta, gali atsirasti pigmentinių dėmių bei didėja odos vėžio tikimybė.
O soliariumai JOKIU BŪDU neatlieka fototerapijos funkcijos ir nėra rekomenduojami!